Ankara trafiğinde jonglör eğlencesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği Mucizeler Sirki’nde gösteri yapmak üzere Ankara’ya gelen  Piva, insanları günlük rutininden çıkarmak ve bir an olsa da mutlu hissetmelerini sağlamak için başkent sokaklarında hünerini sergiledi.

Yoğun trafikte bunalan sürücüleri, trafiği tehlikeye atmadan eğlendirmek isteyen Piva, kırmızı ışık yandığı sırada lobutlarıyla gösteri yaptı. Başkentli sürücüler ve yayalar Piva’yı ilgiyle izledi ve cep telefonlarına kaydetti.

“BREZİLYA’DA ÇOK FAKİR BİR KÖYDENİM, ŞİDDET DOLU BİR KÖYDÜ”

Piva, jonglörlüğe 14 yaşında Sao Paulo’da başladığını belirterek, “Brezilya’da çok fakir bir köydenim, şiddet dolu bir köydü. Bir gün çocuklara yönelik düzenlenen bir sosyal programa katıldım. Bu program birçok hayatı kurtardı, dans etmeyi ve sanat yapmayı öğrendik. Jonglörlük hikayem de böyle başladı.” dedi.

Farklı ülkelerdeki sirklerde sahne aldığını ve hünerlerini 42 ülkede sergilediğini söyleyen Piva, “İşim beni bu dünyada özgür kılıyor ve seyahat ediyorum, size mutluluk veriyorum ve insanlardan mutluluk alıyorum.” ifadesini kullandı.

Piva, sokağın gösteri için en demokratik yer olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

“Çünkü sokakta sadece görmek için duruyorsunuz. Para ödüyorsunuz ya da ödemiyorsunuz ama bana dikkatinizle karşılığını veriyorsunuz. Bu en iyisi. Parka gittiğimde, sokaklarda dolaştığımda aileler yanıma geliyor. Belki hiç sirke gitmemişlerdi ama benim gösterimle ilk kez sirki deneyimlediler. Gösterimin ardından bazen bana sarılıyorlar, takdir ediyorlar.”

“BİR KİŞİ BANA GÜLÜMSEDİĞİNDE ZAFER KAZANMIŞ OLUYORUM”

Sosyal medyada da olumlu tepkilerle karşılaştığını ifade eden Piva, “Bir kişi beni gördüğü için rutinini bırakıp bana gülümsediğinde, bir zafer kazanmış oluyorum.” dedi.

Gösteriyi seyreden sürücülerden Faruk Üst, “Gayet güzel bir gösteriydi. Bu tarz yerlerde devamlı böyle gösteriler olabilir. Güzel olacağını düşünüyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x